2024. okt. 8.

Egy nap az Iskolai Közösségi Szolgálatért a Surányiban
    Az ENSZ a 2001. évet nyilvánította az Önkéntesek Évének, a kezdeményezéshez ekkor 123 ország mellett hazánk is csatlakozott, a civil szervezetek által szervezett országos rendezvénysorozattal.
    A Kazincbarcikai Egyesületek Fóruma Önkéntesek Hete programsorozatába 2024-ben 20 civil szervezet kapcsolódott be, 16 szervezőként a többiek aktív résztvevőként, köztük az ÓSZC Surányi Endre Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium is. Az intézmény négy kilencedikes technikumi osztályának tanulói hallhattak hasznos információkat Klementné Biró Anikó tanárnő szervezésében Papp Mónikától, a Szikra Alapítvány ügyvezetőjétől, Juhász Andrea igazgatóhelyettestől, és találkozhattak civil szervezetek vezetőivel.
    Tomkóné Kiss Mária, a Kazincbarcikai Mozgáskorlátozottak Egyesületének vezetője, és Begov Ferencné, a Római Katolikus Egyházközség Karitasz csoportjának a képviseletében tájékoztatta a fiatalokat, milyen jószolgálati tevekénységekre jelentkezhetnek.
    „Időt kell szakítanod embertársaidra, tégy valamit másokért, ha még oly apróságot is — valamit, amiért fizetséget nem kapsz, csupán a kitüntető érzést, hogy megtehetted.” - Albert Schweitzer soraival zárta a rendezvényt Dienes Mária, a Kazincbarcikai Egyesületek Fórumának elnöke.

1374250a-abd4-45a2-b8cf-ca290912a36a.jfif
    ea094f6e-84a6-41c0-bcab-b7dbe9bb32ad.jfif